W ostatnich latach zauważalny jest wzrost zainteresowania ogrzewaniem elektrycznym

W ostatnich latach zauważalny jest wzrost zainteresowania ogrzewaniem elektrycznym wśród polskich konsumentów. Jest to bardzo dobre rozwiązanie grzewcze przede wszystkim w zmiennych warunkach cieplnych, gdy dni mogą zdecydowanie różnić się od siebie temperaturą. 

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że grzejnik elektryczny może być stosowany zarówno jako jedyny sposób ogrzewanie elektryczne danego pomieszczenia, albo jako uzupełniający w połączeniu z dowolnym systemem. Ogrzewanie elektryczne jest ponadto bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku zakupu mieszkania czy budowy domu. Grzejnik elektryczny znajdzie zastosowanie nie tylko w firmie, ale również budynkach użyteczności publicznej czy budynkach, które są poddawane modernizacji lub renowacji.

Należy również mieć świadomość, że grzejnikom elektrycznym sprzyja również zmiana technologii budowy domów, którą można zaobserwować w ostatnich latach. Według dyrektywy unijnej wszystkie domy, które będą wybudowane muszą mieć nie tylko certyfikat energetyczny, ale również spełniać bardzo rygorystyczny warunek izolacyjności cieplnej. Ogrzewanie elektryczne będzie zatem bardzo efektywną opcją.

Do największych zalet elektrycznego ogrzewania należy zaliczyć:

– niskie koszty inwestycyjne, a także instalacyjne

– stabilność oraz możliwość przewidzenie cen energii elektrycznej

– duże bezpieczeństwo w użytkowaniu

– ekologiczność

– odpowiednie rozwiązanie dla alergików

– ogólna dostępność energii elektrycznej

– możliwość nie tylko sterowania, ale również regulacji temperaturą w pomieszczeniu